Eerste contactpersoon
SI
FOND SI_PAM-0001 Občina Murska Sobota
Ideja o ustanovitvi javnega arhiva v Mariboru se je pojavila že v začetku 20. stoletja. Formalno so jo uresničili šele leta 1933, ko so sprejeli Poslovnik Banovinskega arhiva v Mariboru in s tem ustanovili mariborsko arhivsko institucijo. Delovno območje Banovinskega arhiva je po takratnem poslovniku obsegalo vso bivšo slovensko Štajersko, jugoslovanski del Koroške in Prekmurje.
Leta 1941, ko je arhiv prenehal obstajati kot samostojna ustanova, so ga kot oddelek priključili mariborskemu muzeju. Njegove strokovne aktivnosti pa so skoraj ugasnile.
Kot samostojna arhivska kulturna ustanova je bil arhiv obnovljen šele v začetku l. 1952 z nazivom Državni arhiv LRS - podružnica Maribor. Leta 1963, je mariborski arhiv s statutom dobil svoj današnji naziv: Pokrajinski arhiv Maribor in še danes pristojno območje.
Štajerska, Prekmurje
Novela zakona o dokumentarnem in arhivskem gradivu ter arhivih (ZVDAGA-A) iz leta 2014.
Arhivsko gradivo nastalo v letih od 1922 do 1945.
Delovodniki.
V času uradnih ur vsak delovni dan med 10.00 in 12.00. (od ponedeljka do petka), prazniki zaprto.
Prosto dostopno na uradni spletni strani Pokrajinskega arhiva Maribor, ter v času uradnih ur vsak delovni dan od ponedeljka do petka med 10 in 12 uro.
Arhiv se nahaja na Levstikovi ulici 16 v Mariboru. Zraven je avtobusna postaja Maribor Dravlje. Dostop je primeren tudi za invalide, arhiv ima tudi možnost uporabe dvigala za gibalno ovirane osebe. Pred arhiv je brezplačno parkirišče za obiskovalce.
Zaposleni so strokovno usposobljeni za delo z arhivskim gradivom. Arhiv nudi različne storitve; od pomoči pri iskanju podatkov, možen je vpogled v originalne dokumente.
Original obstaja v Arhivu RS. Kopije so v Pokrajinskem arhivu Maribor.
SI_PAM-0001
Pokrajinski arhiv Maribor
Concept
Minimaal
Popis nastal novembr 2008. Dokumentacija se nanaša na Občino Murska Sobota v obdobju od 1922 do 1945
uradna spletna stran Pokrajinskega arhiva Maribor in Občina Murska Sobota.